Najlepsza powieść wśród kryminałów Bondy

Jestem wielką fanką twórczości Katarzyny Bondy i zawsze bardzo chętnie sięgam po jej powieści. Tym razem miałam okazję przeczytać jej książkę pt. “Lampiony. Wszystko rodzi się z ognia i do niego powraca”, która jest trzecim tomem cyklu “Żywioły Saszy“. Muszę przyznać, że czytałam poprzednie części tej serii i muszę przyznać, że ta pozycja jest dla mnie najciekawsza. Lektura wciąga niemal od samego początku i trzyma w napięciu do końca, co sprawia, że nie jest łatwo oderwać się od lektury. Jeśli więc do tej pory nie mieliście tego cyklu w swoich rękach, to koniecznie musicie to nadrobić. 

Przeszłość determinuje naszą przyszłość

Główną bohaterką książki jest utalentowana profilerka Sasza Załuska, która po raz kolejny stanie przed niełatwym zadaniem, jakim będzie odnalezienie podejrzanego o morderstwo. Pracując nad kolejną sprawą, Sasza, uświadomi sobie, że w jej życiu w przeszłości wydarzyło się coś traumatycznego, co teraz ma ogromny wpływ na jej obecne życie. Kobieta będzie musiała tym razem stawić czoła podpalaczowi, który będzie naprawdę niebezpieczny. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęca każdego do sięgnięcia po powieść i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat. Naprawdę warto.

Z jaką zagadką spotka się nasza profilerka


To już moje trzecie spotkanie z Saszą i muszę przyznać, że każda powieść jest coraz ciekawsza i coraz lepiej odnajduję się w tym kryminalnym świecie. Fabuła była tutaj przemyślana, spójna i logiczna. Sekrety i tajemnice, które z każdym rozdziałem wychodziły na światło dzienne, nadawały całości odpowiedniego klimatu. Bohaterowie byli wykreowani dokładnie, z dbałością o każdy szczegół. Autorka zadbała o to, aby postacie miały naprawdę mocno rozbudowaną osobowość. Fabuła była przepełniona wieloma wątkami, co momentami utrudniało zrozumienie, o co w tym wszystkim chodzi, ale z czasem czytelnik jest w stanie się do tego przyzwyczaić. Zachęcam szczerze to przeczytania tej powieści, a na pewno nie będziecie tego żałować.

Może Ci się również spodoba